Diskuse o migračních procesech na Ukrajině 2. 3.

Dnes 2. 3. od 15.50 hodin proběhne kurz dr. Lukáše Hanuse Migrace a transnacionalismus formou diskuse o migračních procesech spojených s ruskou agresí na Ukrajině.
Vřele Vás zveme ke sledování diskuse ve videokonferenci na tomto odkaze https://meet.google.com/rsb-intg-rfh
Do diskuse se pomocí telemostu v 16:00 připojí studenti Kyjevské univerzity, kteří nám sdělí vývoj situace přímo v okupovaném Kyjevě.
V 16.30 se připojí prof. Ludmila Číževská, předsedkyně Žytomyrského spolku volyňských Čechů (Žytomyrska spilka volyňskych Čechiv), která včera společně s další stovkou našich krajanů přijela z humanitárních důvodů do Prahy.
Spojíme se také se studentkou druhého ročníku oboru Etnologie a kulturní antropologie Magdalénou Sobotkovou, která od soboty pomáhá na slovensko/ukrajinských hranicích.
Po diskusi s hosty budeme se studenty diskutovat možnosti zapojení do pomoci obyvatelům Ukrajiny v ČR i na hranicích.
Úvod > Nástěnka > Diskuse o migračních procesech na Ukrajině 2. 3.