Sháníme studentské dobrovolníky – konference „Ballads and Memory“

Ústav etnologie shání studenty na dobrovolnickou pomoc při organizaci konference pořádané mezinárodní vědeckou organizací Kommission für Volksdichtung/International Ballad Commission/Commission internationale pour l´etude de la chanson populaire, založené v roce 1966 ve Freiburgu, která proběhne ve dnech 31. 8. – 5. 9. 2018 v prostorách Letohrádku Kinských (Národopisné muzeum Národního muzea) v Praze. Každoročně pořádané konference se pravidelně zúčastňuje kolem 50 referujících z oborů etnologie, folkloristiky, hudební vědy a dalších příbuzných oborů z celého světa, předsedou pořádající společnosti je dr. Thomas McKean z Elphinstone Institute (Ethnology, Folklore and Ethnomusicology) z University of Aberdeen, Aberdeen, Skotsko, Velká Británie, se kterým udržujeme intenzivní vědeckou spolupráci.

Dobrovolnická práce bude mít formu např. pomoci při registraci, obsluze zázemí konference, exkurzi do muzeí, apod.

Jedná se o jedinečnou příležitost nahlédnout do „zákulisí“ odborné etnologické akce!

Dobrovolnická pomoc může být uznána v rámci některých aplikovaných etnologických předmětů, např. Odborná praxe, Odborná exkurze, Muzejní reálie, apod., případně jako speciální povinně volitelný či volitelný etnologický či folkloristický předmět.

V případě zájmu či dotazu o více informacích prosím kontaktujte dr. Petra Janečka na petr.janecek@ff.cuni.cz

Událost akce:
Úvod > Nástěnka > Sháníme studentské dobrovolníky – konference „Ballads and Memory“