Od 2. 7. do 5. 7. pořádá Ústav etnologie mezinárodní workshop k tématu německy hovořící Praha – místa paměti, na kterém se podílejí studující oboru Etnologie a kulturní antropologie FF UK a studující Institutu für Kulturanthropologie und Europäische Ethnologie Univerzity Freiburg im Breisgau. Bohatý program nabízí prohlídku různých míst česko-německo-židovské minulosti mnohonárodnostní Prahy 19. a první poloviny 20. století, přednášky a prezentaci institucí, které se tématu věnují a komentovanou prohlídku Památníku Lidice.

Úvod > Nástěnka > Mezinárodní workshop Německy hovořící Praha – místa paměti (UK a Univerzita Freiburg im Breisgau) 2. – 5. 7. 2023