Ústav etnologie FF UK srdečně zve všechny zájemce na přednášku Prof. Ulfa Hannerze (Department of Social Anthropology, University of Stockholm) s názvem Pozorovat svět: Zkušenosti ze čtyř terénních výzkumů v průběhu čtyř desetiletí

Abstrakt:

Prof. Hannerz se zaměří na teoretické a metodologické aspekty vlastních terénních výzkumů. První z nich byl realizován v afroamerické městské čtvrti ve Washingtonu v 60. letech 20. století, další na Kajmanských ostrovech v 70. letech, třetí v nigerijském městě v 70. a 80. letech, a posledním byl multi-sited výzkum života a práce zahraničních zpravodajů masmédií v 90. letech 20. století. Každý z těchto terénních výzkumů se vyznačoval odlišnými charakteristikami, odehrával se v odlišné době a každý z nich tak vyžadoval i odlišný přístup.

Akci pořádá Ústav etnologie, FF UK s podporu projektu KREAS (Kreativita a adaptabilita jako předpoklad úspěchu Evropy v propojeném světě reg.č.: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_019/0000734) financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Kdy: Úterý 24. září, 15:00

Kde: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Celetná 20, místnost č. 138

The Department of Ethnology, Faculty of Arts, Charles University, is pleased to invite you to the lecture of Professor Ulf Hannerz (Department of Social Anthropology, University of Stockholm), with the title: World Watching: Experiences from Four Field Studies, over Four Decades.

Abstract:

The lecture of Professor Ulf Hannerz will be an account of four field studies – in a Black American neighbourhood in Washington, DC, in the 1960s, in the Cayman Islands in 1970, in a Nigerian town in the 1970s and 1980s, and a multi-site study of the life and work of newsmedia foreign correspondents in the 1990s. These are fields with different characteristics, at different points in history, requiring different research approaches.

The lecture is organized by the Department of Ethnology, Faculty of Arts, Charles University, and supported by KREAS (Creativity and Adaptability as Conditions for the Success of Europe in an Interrelated World).

When: September 24, 2019, 15:00

Where: Faculty of Arts (Charles University), Celetná 20, room no. 138

Úvod > Nástěnka > Přednáška prof. Ulfa Hannerze „World Watching: Experiences from Four Field Studies, over Four Decades“ 24. 9. 2019