Nový evropský projekt na Ústavu etnologie

Evropská síť „Joint Programming Initiative on Cultural Heritage and Global Change“ zveřejnila výsledky letošní výzvy
Jediným českým projektem, který uspěl v konkurenci 62 projektů, je tříletý výzkumný projekt s názvem „Kulturní dědictví v evropských regionech zasažených depopulací“ (Heritage in Depopulated European Areas).
Český tým bude koordinovat mezinárodní spolupráci zahrnující badatelská pracoviště z Litvy (Kaunas University of Technology) a Velké Británie (Institute for Northern Studies UHI).
Výzkumníci se zaměří na úpadek a potenciál evropských periferních oblastí a možnosti udržitelnosti jejich kulturního dědictví.
Na projektu spolupracují přidružení partneři Královéhradecký kraj a Agentura pro rozvoj Broumovska!
Úvod > Nástěnka > Nový evropský projekt na Ústavu etnologie