Exkurze Ústavu etnologie FF UK

EXKURZE ÚSTAVU ETNOLOGIE

úterý 23. června 2020

PROGRAM

Odjezd vlakem ze stanice Praha Masarykovo nádraží v 9:42 (spoj Os 6910). Sraz účastníků v 9:25 pod tabulí odjezdů vlaků ve vestibulu. Společný odchod k vlaku. Příjezd do stanice Nelahozeves v 10:29.

ZÁMEK NELAHOZEVES

Prohlídka exteriérů zámku se zaměřením na renesanční sgrafitovou výzdobu z poloviny 16. století a na prvky italské renesance v české prostředí 16. a 17. století.

Prohlídka interiérů se zaměří na dochované renesanční architektonické prvky zbytky renesanční výzdoby interiéru stavby.

Součástí exkurze bude i diskuse o správě kulturní památky v soukromých rukách významného českého šlechtického rodu a problematika restituce majetků po roce 1989.

Exkurzi povede Mgr. Milan Svoboda, bývalý kastelán lobkowiczkého zámku v Nelahozevsi (1993−2001) a později hlavní kastelán Národního památkového ústavu (2009−2010).

Odjezd vlakem do stanice Praha Masarykovo nádraží v 14:23 (spoj Os 6915).

Exkurze je určena zejména pro studenty 1. ročníku bakalářského studia, kteří mají předepsanou studijní povinnost Odborná exkurze (AET100186).

Zájemci o exkurzi se z kapacitních důvodů registrují emailem na adrese doktorky Jany Jirouškové (jana.jirouskova@ff.cuni.cz) do pondělí 15. června 2020.

JÍZDENKU SI VŠICHNI ÚČASTNÍCI EXKURZE ZAJIŠŤUJÍ SAMI. Poplatek za studentské vstupné do zámku je 90 Kč.

S sebou doporučujeme svačinku, dostatek tekutin a pohodlnou obuv. Nutná je rouška a dezinfekce.

Úvod > Nástěnka > Exkurze Ústavu etnologie FF UK