Seznamovací exkurze pro studenty prvních ročníků

EXKURZE ÚSTAVU ETNOLOGIE

Seznamovací exkurze 1. ročníku bakalářského, magisterského i doktorského studia

Úterý 9. až středa 10. října 2018

PROGRAM 9. ŘÍJNA

Odjezd vlakem ze stanice Praha hlavní nádraží v 5:48 (spoj RJ 1001 RegioJet). Sraz účastníků v 5:20 pod tabulí odjezdů vlaků ve vestibulu. Společný odchod k vlaku. Všichni účastníci budou mít zajištěné místenky, proto je důležitý skupinový odchod. Příjezd do stanice Ostrava hl. n. v 9:08.

Těšínsko

Piastovská věž a rotunda sv. Mikuláše a sv. Václava

Muzeum Těšínska a centrum Těšína (Kostel Božského Srdce Páně a bývalá židovská synagoga)

Kotulova dřevěnka v Havířově

Dřevěná zvonice v Dolních Datyních

Ubytování Štramberk – hotel

Lašské pivní koupele

Finská sauna

Parní lázeň

Večeře

PROGRAM 10. ŘÍJNA

Kozlovice

Obecná škola – dobová výuka s p. učitelem

Prohlídka expozice Obecné školy

Výstava sakrálního umění

Dolní Vítkovice

Prohlídka vysoké pece, historie Vítkovic a výroby surového železa

Bolt Tower

Odjezd ze stanice Ostrava hl. n. v 14:27 (spoj RJ 1014 RegioJet). Příjezd do stanice Praha hl. nádraží v 17:52.

Zájemci o exkurzi se registrují emailem na adrese doktorky Jany Jirouškové (jana.jirouskova@ff.cuni.cz) nebo osobně v úředních hodinách na sekretariátu Ústavu etnologie (místnost 318) do 4. října 2018.

Poplatek za exkurzi, z něhož bude hrazeno jízdné, ubytování, stravování i jízdné, je 700 Kč. Poplatek je potřeba uhradit osobně v úředních hodinách na sekretariátu Ústavu etnologie do pátku 5. října 2018.

Ústav etnologie se těší na Vaši účast!

Úvod > Nástěnka > Seznamovací exkurze pro studenty prvních ročníků