Muzeum hlavního města Prahy hledá etnologa

Zajímavá nabídka pozice etnologa v Muzeu hlavního města Prahy – Zámeckém areálu Ctěnice:

Náplň práce – etnolog v Zámeckém areálu Ctěnice, pracoviště Muzea hlavního města Prahy se sídlem v ulici Bohdanečská 259/1, 190 17 Praha 9 – Vinoř.

Jedná se o zástup za mateřskou dovolenou s nástupem nejpozději v říjnu 2018.

Kurátor sbírkových a mobiliárních fondů:
• Odborná správa stálých expozic „Řemesla v pořádku“, „Zámek Ctěnice. Dějiny, stavební vývoj a obnova“ a „Dějiny obce Vinoř od pravěku do 20. století“ umístěných v prostorách zámku v Zámeckém areálu Ctěnice.
• Soustavně kontroluje stav stálých expozic.
• Ve spolupráci s oddělením konzervace sbírek a příslušnými správci depozitářů se podílí na komplexní profylaktické péči o svěřené sbírky.
Etnolog:
• Připravuje a realizuje tematicky zaměřené prohlídky trvalé expozice a výstav v Zámeckém areálu Ctěnice a na jejich přípravě spolupracuje s odbornými pracovníky MMP.
• Zpracovává ve spolupráci s vedoucí krátkodobé a střednědobé projekty propagující tradiční
lidovou kulturu a její prezentaci v rámci Zámeckého areálu Ctěnice.

Odborná a lektorská činnost:
• Průběžně sleduje odbornou literaturu, zvláště s ohledem na spravované sbírky, účastní se odborných seminářů a vzdělávacích programů, týkajících se předmětu její pracovní činnosti.
• Výsledky své práce, případně témata související s činností muzea, prezentuje v rámci odborných i mimomuzejních vzdělávacích a osvětových programů.
• Navrhuje a koordinuje lektorskou a průvodcovskou činnosti a sama podle potřeb provádí odborné lektorské výklady v Zámeckém areálu Ctěnice.
• Podílí se na přípravě a realizaci přednáškových cyklů, jednotlivých přednášek, besed organizovaných v rámci muzejních programů pro veřejnost.
• Aktivně vyhledává možnosti grantových projektů, koordinuje spolupráci na nich s ostatními pracovišti MMP.

Pedagog volného času:
• Navrhuje, koordinuje a samostatně vede muzejně edukativní programy určené dětem a mládeži, na jejich přípravě spolupracuje s odbornými pracovníky MMP.
• Zpracovává záměry a podklady pro doprovodné pedagogické programy.
• V Zámeckém areálu Ctěnice připravuje a realizuje tvůrčí dílny pro děti i dospělé, na jejichž přípravě spolupracuje jak s autory výstav, odborníky, tak s dobrovolníky a zajišťuje potřebnou administrativu s tím spojenou.
• Vede jednání s učiteli škol a metodiky zájmových organizací a zabezpečuje pravidelné informování o aktivitách a vzdělávacích možnostech v Zámeckém areálu Ctěnice.
• Podílí se po dohodě se svou vedoucí na pracovních schůzkách s externími i interními pracovníky, kteří se podílejí na příslušných akcích, a koordinuje spolupráci s nimi.
• Kontroluje dodržování ekonomických hledisek realizovaných akcí.

Ostatní:
• Při své práci se řídí ustanovenými zákoníku práce, interními předpisy a pokyny nadřízeného.
• V rámci svého funkčního zařazení vykonává další práce podle pokynů vedoucí a podle aktuálních potřeb vzniklých v Zámeckém areálu Ctěnice, včetně práce o víkendech či svátcích dle plánu činnosti.

Platové zařazení:
• Základní zařazení po nástupu je do 10. platové třídy, tj. 18.200 Kč brutto pro uchazeče bez předchozí praxe. Pokud lze započítat praxi, platový stupeň bude vyšší.
• Po absolvování zkušební lhůty a praxe je možné přiznat osobní ohodnocení.
• Platová třída se může po delší praxi upravit.

Bonus:
• Odměny stanovené vedoucím oddělení v souvislosti s plněním pracovních povinností.
• Stravenky v hodnotě 100 Kč za každý odpracovaný den.
• Průkazka zaměstnance MMP opravňující k volnému vstupu jeho a 4 doprovázených osob do všech objektů MMP.
• Automatické členství v Asociaci muzeí a galerií ČR.
• Po předchozí dohodě je možné využít průkazku mezinárodní organizace ICOM pro návštěvu vybraných muzeí a galerií v zahraničí.

V případě vážného zájmu kontaktujte dr. Janečka.
Úvod > Nástěnka > Muzeum hlavního města Prahy hledá etnologa